Glazbena igraonica

Voditelji glazbene igraonice i predškole u šk. god. 2023./2024. su učiteljica violine Jasmina Šijan, mag. mus. i učitelj gitare Luka Šijan, mag. mus.

Program glazbene igraonice i predškolskog odgoja planiran je za djecu od 3 do 7 godina. Izvodi se u grupama dva puta tjedno po 45 minuta. Uključuje širok spektar nastavnih sadržaja i aktivnosti: pjevanje pjesmica, slušanje glazbe, vježbanje scenskog nastupa – izvedbe naučenog pred publikom, upoznavanje glazbenih instrumenata, obradu osnovnih elemenata glazbene teorije, sve kroz metodički osmišljenu igru i priču kao osnovna motivacijska sredstva.

Glavni ciljevi i zadaci:

• razvoj reproduktivnih sposobnosti (intonativnih, metro-ritamskih, interpretativnih)
  • razvoj senzibiliteta na tonske visine – upoznavanje sa značajkama melodije i dinamike kroz obradu i interpretaciju teksta u pjesmama i pričama.
  • usvajanje metra, ritma i pauze kroz pjesme i brojalice. Ritam je element bez kojega nema glazbe i zato ga djeca jako vole. I pauza je važan dio ritma jer donosi određeni kontrast ..
  • emocionalni i socijalno-psihološki razvoj kroz razne metodičke igre uz pjevanje, pljeskanje, traženje predmeta u prostor te redovite javne nastupe pred roditeljima i prijateljima
  • glazbeno opismenjavanje – obrada osnovnih elemenata glazbene teorije
  • slušanje glazbe i upoznavanje kompozitora kao poticaj na samostalno slušanje glazbe